Est Eng
Shukokai Klubid Uudised Lugemist Lingid Kontakt Treeningkava 2012/2013
> Avaleht > Shukokai > Sensei Kimura
Sensei Kimura

Sensei Kimura sündis 1941 aastal Kobes (Jaapan). Pärast seda, kui ta oli proovinud tegeleda Judo ja Kondoga alustas ta 16 aastaselt sensei Chojiro Tani juures karateõpinguid. Juba 21 aastaselt võitis ta kõiki jaapani tšempione, aasta hiljem kordas ta oma saavutust. Vaatamata oma edule otsustas sensei Kimura enam mitte võistelda, vaid pühendada ennast hoopis Shukokai stiili arendamisele. Tehnikad pidid saama veel kiiremateks ja veel mõjuvamateks.

1965 aastal lahkus sensei Kimura Jaapanist, et tutvustada Shukokai karated maailmale. Teekond viis teda kõigepealt Lõuna-Aafrikasse (Zimbabwe, Mosambiik), sealt Inglismaale ja Ameerikasse. Tema õpetuse tulemusena tekkis nendes maades suur hulk edukaid karatekoole, hästi ettevalmistatud instruktoritega.

Tema teiseks kodumaaks sai USA. Hackensackis, New Jersey osariigis avas ta oma esimese Honbo-Dojo, mis oli järgmise 20 aasta jooksul shukokai karate väljaõppekeskuseks ja kohtumispaigaks arvukatele õpilastele ja instruktoritele. 1991 aastal avas sensei Kimura Tenafly’s New Jersey’s uue, suurepärase peakorteri.

1981 aastal organiseeris sensei Kimura esimesed shukokai karate maailmameistrivõistlused, mis viidi läbi USA’s. Traditsioonidekohaselt toimuvad need iga kahe aasta järel erinevas riigis.

Sensei Kimura külastas igal aastal kaks korda igat shukokai maailmaorganisatsiooni liikmesriiki, et seal shukokai teed õpetada ja oma filosoofiat tutvustada. Tema teadmised võitluskunstist olid ületamatud.

1995 aastal suri sensei Kimura 54-aasta vanuselt. Shukokai baasteadmisi antakse edasi tema nelja vanima õpilase poolt. Need rohkem kui 30-aasta pikkuse kogemustepagasiga ja 7. dani kandjatena on oma maade juhtivad meistrid (õpetajad).

Sensei Kimura on käinud Eestis kolmel korral. Esimesel korral 1995 aasta veebruaris õpetas ta eestlastele “topelt S” ja “liikuminenagu merelaine” nimelisi tehnikaid. Teine kord käis ta Eestis 1995 aasta mais ja kolmas kord sama aasta juunis.

 
Sensei Kimura
Shukokai Eestis
 aspit.com © 2004 shukokai.ee