Est Eng
Shukokai Klubid Uudised Lugemist Lingid Kontakt Treeningkava 2012/2013
> Avaleht > Lugemist
Lugemist
Küsimused-Vastused

1) Shukokai karate eripära?
Shukokai karate tehnikad on tuntud oma kiiruse ja jõu poolest ning seetõttu toimivad üllatavalt pikalt distantsilt. Soorituse meisterlikkuse võti peitub kehatunnetuses. See väljendub ühtlasi ka võitlusmäärustes s.t. punkti on väärt vaid reaalsed ja toimivad tehnikad. Kuna see eeldab kontaktsooritust, siis kannavad võistlejad kehakaitseid, noored ja lapsed ka peakaitseid, lisaks on keelatud käelöögid näo piirkonda. Sensei Kimura poolt võeti kasutusele impact so. pakikujuline treeningvahend, asendamaks traditsioonilist makiwarat - efektiivsus peitub selles, et impacti hoidev treeningupartner annab reaalset tagasisidet löögijõu kohta.

2) Kas Shukokai sobib mulle?
Jah kindlasti - termin "shukokai" tähendab ligilähedases tõlkes "kõikide tee"! Nagu eelmisest vastuses mainitud, siis ei ole shukokais peamised sportlikud saavutused, vaid eesmärk läbi harjutamise paremaks inimeseks saada.

3) Kus saab harjutada?
Hetkel põhiliselt Põhja-Eestis. Tallinnas, Lool, Kehras, Sakus, Sauel ja Raplas ja Valtus. Kui arvad, et mõni nendest kohtadest võiks Sulle sobida, siis kontaktid ja täpsemat infot leiad klubide alt.

4) Mis maksab?
Sensei Kimura pärand on hindamatu väärtusega….kuid keskmiselt maksab harjutamine klubis ca 300-400 eek kuus tihedusega 3x nädalas. Treeninglaagrid maksvad kuni 500eek. Algajatel ei ole vaja eri-treeninguvarustust, edasijõudnu peaks arvestama: kimono (500-1000eek), vöö (100eek), käekaitsed (200-300eek), bandaa˛ (200eek). Varustuse soetamiseks kiika ka Budopunkti>>. Kui oled juba pikemat aega harjutanud ja sead plaani välisvõistluste ja laagrite poole, siis on ilmselt ka aeg hakata sponsorite poole kiikama, selles tahab föderatsioon ka abiks olla.

5) Kas võistelda saab?
Oled sportliku vaimuga ja tahad end proovile panna - saad võistelda. NB! Kumite shukokais on täiskontaktne, seega väga reaalne. Regulaarselt toimuvad võistlused kumites kui ka katas. Parimad võistlejad/harjutajad saavad võimaluse osaleda koondise treeningutel ja ka oleme tihti kutsutud osalema laagrites ja võistlustel Soomes. Parimatest parimad osalevad EM ja MM-võistlustel.

6) Kas võistlema peab?
Ei pea, võid tegeleda shukokaiga nii enekaitse jaoks kui ka lihtsalt füüsilise vormi hoidmiseks.

7) Kui kaua peab harjutama?
Millised on Sinu eesmärgid? Värviline või must vöö, olla valitud koondise hulka, parim tehnika…harjutamist jätkub eluajaks. On kõnekäänd, mis ütleb, et kui võrrelda karated kümnekordse majaga, siis musta vöö saavutamine tähendaks jõudmist keldrist esimesele korrusele. Suured eesmärgid koosnevad väikestest.

8) Mida pean teadma/arvestama treeninguid alustades?
Omadused nagu kannatlikus, austus (alandlikkus), viisakus, ausus (siirus), distsipliin on Sulle headeks kaaslasteks sellel teel!

9) Sinu oma küsimus….
Tahad küsida - küsi ära, saada meil.

 
 aspit.com © 2004 shukokai.ee