Est Eng
Shukokai Klubid Uudised Lugemist Lingid Kontakt Treeningkava 2012/2013
> Avaleht > Shukokai > Shukokai Eestis > Ajalugu
Ajalugu

Karate õppimisel omab kriitilist tähtsust õige õpetus ja õpetaja – Sensei.

Nagu elu ja inimene, nii on ka shukokai karate on pidevas liikumises ja arenemises. Tihtipeale on uus taasleitud vana. Et õpetust iga harjutajani viia, on vaja personaalset lähenemist ning step-by-step juhendamist ning avatud arutelu ja suhtumist. Shukokai treeningutel ja laagrites ei toimu mitte ainuüksi ohtralt higistnõretavat “rassimist”, vaid ka samavõrra tehnikate üksikasjalikku lahtiseletamist ja toimimise tõestamist – seda kõigi harjutajate silme all ja küsimuste “tules”. Pärast väsitavat treeningut on tavaline, et istutakse kokku ja lahedamas õhkkonnas arutatakse veelkord õpituid tehnikaid, kus Sensei kuulab õpilaste emotsioone ja arvamusi ning annab täpsustavaid seletusi.

Seepärast oleme õnnelikud, et meil on olnud meeldiv võimalus harjutada aastate jooksul erinevate Shukokai-maailma õpetajate juhtimisel.

 Kimura Shukokai karate looja sensei Kimura (8.dan) on külastanud Eestit ja viinud siin läbi treenindlaagreid kolmel korral aastatel 1994-1995.

Sensei Kimura laager.Tehnikat demonstreerivad sensei Kimura ja sensei Pursiainen

Soome Shukokai peainstruktor sensei Pursiainen (6.dan) on külastas Eestis esimest korda 1982 aastal, külvates “shukokai”-pisiku. Sensei regulaarsed treeninglaagrid algasid alates 1989 aastast ning kuni 1997 aastani toimusid need neli korda aastas, sealt edasi kaks korda – sügisel ja kevadel.

Kalev Põlluaas, Margus Lillinurm, Yrjö Pursiainen, Rene Toome - 2001 a. kevadlaager

1998 aasta kevadel külastas Eestis ja viis siin vanematele vöödele treeningu läbi Suurbritannia peainstruktor sensei Daniels (7.dan).

Sensei Danielsi ja sensei Pursiaineni laager 1998 aasta
kevadel.

Tänu sensei Pursiainenile oleme aastaid saanud võimaluse osaleda treeninglaagrites Soomes, kus korduvalt on lisaks eelnimetatud senseidele õpetanud ka sen. Marius (7.dan, L-Aafrika), sen. Bressaw (7.dan, USA) jt.

EM ja MM võistlustele on eelnenud alati seminar-laager juhtivatelt senseidelt, kes tutvustavad uusi arenguid tehnikates, motiveerides seeläbi pingsamalt harjutama.

Eestis toimuvad regulaarselt sen. Toome treeninglaagrid, kus harjutavad koos kõik harrastajad alates valgest kuni musta vööni.

OSS!

 
Sensei Kimura
Shukokai Eestis
Ajalugu
 aspit.com © 2004 shukokai.ee